ATarabaci
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ATarabaci

ATarabaci

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Cs 1.6 Server Kurma(resimli Anlatım)

YazarMesaj
Admin
Admin

Cs 1.6 Server Kurma(resimli Anlatım) Empty
MesajKonu: Cs 1.6 Server Kurma(resimli Anlatım)   Cs 1.6 Server Kurma(resimli Anlatım) EmptyC.tesi Ağus. 02, 2008 2:23 pm

Gerçek serverdan tek farkı 10 kişiden fazlası olduqunda serverda ping olur okadar.

Arkadaşlar önce 3 partlık bu server klasörünü indiriyoruz. Ardından C nin içine atıyoruz. Şu şekilde olucak C:hlds ( partları cıkarınca hlds die klasör oluşcak)

Part1
Part2
Part3

Rar Pass:www.frmwrz.com

Daha sonra www.portacma.net e giriyoruz. karşımza çıkan sayfadaki yeri Oyun ve Counter-Strike Olarak deiştiriyoruz

Şimdi ip adresimizi giricez. Resimde bulunan bölgeyi biliyosunuz.

Cs 1.6 Server Kurma(resimli Anlatım) Ipwh8

Açın ve oradaki ipnizi sitedeki bölüme yazın ve alta modeminizin marka ve modelini girin.

Cs 1.6 Server Kurma(resimli Anlatım) 21411117zz0

Cs 1.6 Server Kurma(resimli Anlatım) Prtbd0

sonra oradaki " şimdi port açalım" a tıklıyoruz ve karşımıza bi sayfa geliyor. Sonra o sayfadaki resimli anlatımı orada anlattığı şekilde uyguluyoruz. İşlem tamam!

Port olayıda bitti hele şükür. Sonra C:hlds ye girip hlds.exe yi çalıştırıyoruz. Server ismi, map ve diğerlerini kendimize göre ayarlıyoruz.LAN ı internet yapıyoruz. Start server dedik.Fakat o kısım yine Lan olmuşsa LAN ın üzerine çift tıklayıp tekrar INTERNET yapıoruz böylece tanımadıqınız kişiler servera gelebiliyor. Server acıldı Siz ağ bağlantılarımda görünen ip ile giriceksiniz. yani portacma sitesine yazdıqınız ip ile. Ve sonra http://www.ip-numaram.com/ a giriyoruz. Oradan ipmizi diğer arkadaşlara veriyoruz. Onlarda servera o ipden giriyolar.

AdminLik yazma işide basit

C:\hlds\cstrike\addons\amxmodx\configs\users.ini yi acıoruz. Orada hazırlar war onları deiştirebilirsiniz.Meslea Skyine yazan yere kendi nickinizi rakamlı bölüme şifrenizi yazıp gerisine dokunmayın kaydedin cıkın.

Ardından csye girdiK ve Consolu acıp şöyle yazıoruz setinfo _pw (şifreniz neyse onu yazıoruz, parantezler hariç ) ve adminlik yazdıqımız nicki tam olarak yazıoruz nick bölümüne.Karışık gibi görünebilir fakat adım adım giderseniz sonuca ulaşırsınız herşey acık İşlem tamam Kolay gelsin

İyi eğlenceler.

EMEĞE SAYGI
ALINTI
http://atarabaci.yetkinforum.com

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-